Virtual Garden: Mediations Biennale

vg-ok-1.jpg

Nasz organizm składa się z 4000 000 000 000 000 000 000 000 000 atomów. Wszyscy jesteśmy fragmentem jednej rzeczywistości.Sztuka wydaje się być niedocenianym medium sięgającym w głąb tego co jest pozawerbalne. Towarzyszy jej intuicja, która poprzez obraz dociera do niedostępnych zasobów wiedzy, do tego co fundamentalne.

Mediations Biennale jest nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również badawczym i naukowym. Obraz nie jest tu tylko środkiem wyrazu, ekspresji artysty, ale również równorzędnym narzędziem badawczym, który dzięki zmysłowym środkom badania, przenikania i obcowania z rzeczywistością, dociera do jej niedostępnych słowem, nauką czy technologią obszarów. Mało tego, obraz stwarza
zupełnie inny, pozawerbalny kontakt z prawdą, eksponuje jej zupełnie inne aspekty, tworzy zaskakujące tezy wizualne. Sztuka powinna mieć pełnoprawny udział w dyskursie o człowieku, otaczającym nas życiu i wszechświecie. Jej dzieła tworzą bowiem szeroką wiedzę, która formułowana jest w językach zmysłowych, których znajomość otwiera różne obszary świadomości, bogactwo przeżyć i interpersonalnej komunikacji. Obraz uruchamia inną wrażliwość, percepcję i współistnienie z rzeczywistością.

PGA jest partnerem konkursu CRYSTAL CANVAS Game Graphics
Jest to pierwszy międzynarodowym konkurs grafiki cyfrowej CRYSTAL CANVAS Game Graphics.
Konkurs ma charakter otwarty i kierowany jest do artystów tworzących grafikę koncepcyjną i promocyjną do gier wideo oraz do artystów tworzących grafikę cyfrową nie związanych bezpośrednio z grami komputerowymi.
ematem konkursu jest „wolność”. Zadaniem uczestników jest wykonanie grafiki koncepcyjnej i promocyjnej. Więcej szczegółów w regulaminie do pobrania poniżej. Udział w konkursie jest bezpłatny. Prace można zgłaszać do 20 września 2018 roku.
Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas GIC. Zwycięskie prace będą prezentowane na PGA, które są największymi w Europie Środkowo – Wschodniej targami gier komputerowych.

  • Nagroda główna 5000 zł
  • Druga nagroda 3000 zł
  • Trzecia nagroda 2000 zł

Więcej dowiedziecie się wchodząc na stronę wydarzenia.

[ Wstecz ]