YouTube uruchomi serwis dla graczy

Google planuje udostępnienie serwisu YouTube Gaming ze streamingiem gier, poradnikami i filmami wideo od producentów. W bazie ma być ponad 25 tysięcy tytułów, a serwis stać się ma konkurencją dla należącej do Amazona platformy Twitch.

YouTube Gaming ma się pojawić w internecie latem br., na początku wyłącznie
w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii - poinformował Google na swoim blogu. Komunikat wyjaśnia, że nowy serwis, który będzie funkcjonował w ramach platformy YouTube, jest odpowiedzią na zmieniający się świat komputerowych graczy, stanowiących obecnie ogromną, żywą społeczność.

Google zapowiada, że jednym z najważniejszych elementów YouTube Gaming będą filmy z rozgrywek przekazywane w technologii streamingu (tzw. gameplaye). Dodatkowe elementy to między innymi filmowe poradniki do poszczególnych tytułów, narzędzia komunikacji między graczami oraz bieżące informacje pochodzące od producentów i deweloperów gier. W sumie w serwisie ma się pojawić ponad 25 tys. różnych tytułów.

YouTube Gaming stanie się bezpośrednią konkurencją dla uruchomionego w czerwcu 2011 r. serwisu Twitch, który w sierpniu ub.r. za 970 mln dol. kupił Amazon, który ścigał się o to z Google (więcej na ten temat). Ostatnio Twitch zdecydował, że z jego oferty znikną gry przeznaczone wyłącznie dla dorosłych odbiorców (zobacz szczegóły).

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtube-uruchomi-serwis-dla-graczy-bedzie-konkurowal-z-twitchem

 

 

Wstecz