Wielkie emocje sobotniego dnia na Poznań Game Arena 2017

Kto wygrał finał CS:GO Pucharu Polski Cybersport? Czy drużyna Lenovo Legion pokonała profesjonalnych zawodników eSportowych? I jaka znana osobistość odkryła w sobie ducha gamera? Zobacz relację z drugiego dnia targów.

Pierwszy raz w historii targów Poznań Game Arena drugi dzień tego wydarzenia trwał aż 11 godzin! 7.10.2017 bramki otworzyły się punktualnie o godzinie 9.00 i na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiły się tłumy dziesiątek tysięcy graczy z całej Polski. A tam czekały na nich fantastyczne atrakcje.

Puchar Polski Cybersport

W finale Pucharu Polski Cybersport CS:GO, który o 17.20 został rozegrany podczas Poznań Game Arena, zmierzyły się 2 doskonale znane w eSporcie ekipy: PRIDE przeciwko tomorrow.gg. Po ostrym boju – zgodnie z przewidywaniami ekspertów – drugą edycję Pucharu Polski Cybersport wygrał PRIDE z wynikiem 2:0. A już jutro kolejny finał PCC, tym razem w League of Legends.

ppc-1.jpg

Lenovo Legion kontra Pompa Team

Na scenie Lenovo jako zwieńczenie programu 30 days to pro odbył się mecz CS:GO między drużyną The Legion oraz Pompa Team. Mimo doskonałej walki początkującej w eSporcie ekipy, profesjonalne Pompa Team pokazało wyjątkowo wysoki poziom i pokonało przeciwnika. The Legion jednak się nie poddaje i dalej będzie walczył o każdy szczebel w drabinie eSportowej kariery.

legion-lenowo-1.jpg

PGA VRem stoi

Podczas targów wyjątkowo chętnie testowano zaawansowany sprzęt do gry w wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Hyperbook Studio przygotował nawet całą wirtualną arenę dla swojej gry: VR Arena. Play natomiast zagwarantował mocne emocje poprzez specjalny system zawieszonego siedziska do gry VR oraz VRowych testów lęku wysokości. Wirtualne rzeczywistości nie brakło też w strefie Indie Games. Warszawskie studio The House of Fables przygotowało dla zwiedzających PGA grę Trains VR, Carbon Studio zaprezentowało opartą na silniku Unreal 4 grę The Wizards VR, a The Farm 51 pokazało, że VR to coś więcej niż gry poprzez projekt będący hołdem ofiarom katastrofy w Czarnobylu - Chernobyl VR Project. A to tylko kilka ze studiów, które zdecydowały się na wirtualny świat w swoich produkcjach.

vr-1.jpg

Prezydent miasta Poznania w odwiedzinach na PGA

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak kolejny raz odwiedził Poznań Game Arena. Swoją uwagę skupił na polskich twórcach gier niezależnych, nowych technologiach oraz eSporcie, który może pokazać jeszcze większy potencjał podczas naszych największych w Europie Środkowo-Wschodnich targów gier. Świetlana przyszłość tego rodzaju cyfrowej rywalizacji jest pewnikiem na rynku światowym i oczywistym jest, że Polska chce mieć w tym swój wyraźny udział. Zwłaszcza, że rodzime drużyny eSportowe doskonale są znane na arenach międzynarodowych.

jaskowiak-650.jpg

Sobota na Poznań Game Arena to tysiące punktów programu i ofert na stoiskach ponad 220 wystawców, 137 polskich produkcji, 120 firm w strefie gier indie, blisko 200 cosplayerów, dziesiątki premier, turnieje Laser Tag i wiele, wiele więcej.
tlum-1.jpg
Warto z nami być także w niedzielę, gdzie prócz finałów Pucharu Polski Cybersport w LoL na zwiedzających czeka widowiskowy finał konkursu PGA&MODECOM Cosplay Show, mecz finałowy ASUS ROG z udziałem Izaako Boars, pokazy wiedźmińskiej gry GWINT i setki innych atrakcji.

 

cos-2.jpg

 

xbox-1.jpg

 

nonstop-1.jpg

 

laser-1.jpg

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact