Virtual Garden: Mediations Biennale na PGA 2017

Virtual Garden to wydarzenie artystyczne, które jest trailerem przyszłorocznej edycji Mediations Biennale w Poznaniu. Międzynarodowa grupa ponad 40 artystów zaprezentuje projekty audiowizualne, interaktywna grafikę cyfrową, filmy, animacje oraz autorskie, artystyczne gry, w ramach ogromnego wydarzenia dla masowej publiczności - Poznań Game Arena – prezentującego najnowsze technologie w dziedzinach komunikacji, informatyki, rzeczywistości wirtualnej i gier komputerowych.

W czasie ostatnich 5 edycji, Mediations Biennale eksplorowało różne rodzaje sztuki, mediów i obszarów tematycznych, zarówno na płaszczyźnie globalnej, jak i lokalnej. Uczestniczący w imprezie artyści badali współczesne problemy społeczne, kulturowe i polityczne, przyglądali się problemowi migracji, cywilizacji i tożsamości, analizowali zagadnienie rasy oraz odnosili się do zagrożeń ekologicznych i możliwości nowych technologii. Po tych doświadczeniach przyszedł czas, by biennale osadzić w kontekście przemian technologicznych, które mają największy wpływ na naszą codzienność i na kierunek, w jakim zmierza nasza cywilizacja. Tempo tych zmian jest widoczne z wielką ostrością właśnie w ramach wydarzeń ściśle technologicznych, jak PGA.

biennale-1.jpg

HYE RIM LEE, Black Rose v1​ 3d animation 4’45” loop, stereo sound

Artyści:

Wei-Ming Lao, Chih-Ming Fan, Fu Ya-Wen, Yun-Ting Hung, Mei-Jia Huang, Jing-Hao Chen, Ran Slavin, Eyal Assulin, Hye Rim Lee, Milos Rajkovic aka Sholim, Miłosz Margański, Andreas Guskos, studenci i absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, studenci Akademii Sztuki w Szczecinie

Kurator: Tomasz Wendland

Partnerzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań Game Arena, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – Wydział Animacji, Akademia Sztuki w Szczecinie - Wydział Sztuk Wizualnych

W ramach Virtual Garden widzowie zobaczą prace instalacje wizualne, filmy, animacje, realizacje video oraz gry artystów z Polski, Serbii, Izraela, Korei i Tajwanu. W czasie trwania imprezy odbędzie się też interaktywne działanie o charakterze multimedialnym  - z udziałem publiczności zrealizowany zostanie teledysk znanego rapera Słonia. Publiczność będzie też mogła wziąć udział w warsztatach interaktywnych z projektowania, tworzenia i personalizowania modeli 3D, prowadzonych przez Get Models Now.

Zaproszeni do projektu twórcy entuzjastycznie podchodzą do pomysłu prezentowania ich prac w przestrzeni PGA, określając gry video jako nową dziedzinę sztuki, rozwijającą się na naszych oczach dzięki osiągnięciom nowoczesnych technologii.

Mediations Biennale 2018

Mediations Biennale to międzynarodowe wydarzenie artystyczno-badawcze, w którym uczestniczą twórcy z całego świata. Odbywa się raz na dwa lata w Polsce, ale inicjuje działania i uczestniczy w projektach poza granicami kraju. Kolejna edycja, zatytułowana „Osmosis”, realizowana będzie w październiku 2018 r. w Poznaniu.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pobierz pdf z dokładnymi informacjami: Virtual Garden project.pdf

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact