Piłakrzyki w Twoim domu – od Coduar!

Nie musicie iść na miasto, żeby pograć w piłkarzyki. Wystarczy HTC Vive i nowa, VRowa produkcja poznańskiego studia indie.

Z pasji do VRu

Coduar powstało ledwo pod koniec zeszłego roku, a już na stałe zatrudnia 6 osób i tworzy bardzo obiecującą produkcję. Ich głównym centrum dowodzenia jest Poznań - gaingowa stolica Polski - ale mają też swoje biuro marketingowe w Londynie. Swoją pasję do nowych technologii wyrazili w nowej grze, która w pełni będzie funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości.


Foosball VR

Ta symulacja piłkarzyków w wirtualnej rzeczywistości była już prezentowana w tym roku na konferencji GDC w San Francisco. Powstaje ona przy współudziale studia graficznego Alchemiq z Poznania i firmy consultingu technicznego YExperiment, także z Poznania. Twórcy przewidują tryb gry pojedynczej - gdzie przeciwnikiem jest zaawansowana sztuczna inteligencja, a także tryb gry wieloosobowej - gdzie będzie można zmierzyć się z innymi graczami z całego świata. W trybie gry wieloosobowej przewiduje się możliwość swobodnej rozmowy głosowej pomiędzy graczami a nawet wyświetlanie awatarów twarzy. Zawsze będzie można przegraż z twarzą ;) A tak serio - dlaczego nikt nie wymyślił tego wcześniej?!

coudar_foosball_vr_1.jpg

Będzie możliwość dowolnej konfiguracji rozgrywki np. gracz + AI (sztuczna inteligencja) po jednej stronie vs dwóch graczy po drugiej itp. W trybie gry jednoosobowej będziecie mogli zdecydować czy chcecie kontrolować samodzielnie 4 rzędy piłkarzyków czy też wybrać sobie pomocnika AI i ustawić go na obronie lub ataku. Początkowo do wyboru będzie tylko jeden stół, który będzie miał zbliżoną symulację fizyki do tej występującej w rzeczywistości. Później mogą poajwić się najprzeróżniejsze odmiany stołów, różne pod względem fizyki, wyglądu jak i funkcjonalności. Dzięki VR można realizować wszystko to co w rzeczywistości nie byłoby możliwe.

coudar_foosball_vr_2.jpg

Wprowadzone przez studio rozwiązania typu Machine Learning powodują, że gracz AI grając przeciwko realnemu przeciwnikowi uczył się jego stylu gry i dynamicznie do niego adaptuje aby osiągać lepsze wyniki. W tym produkcie pokładamy duże nadzieje i liczymy na jego sukces! Grę w przyszłości znajdziecie w sklepach online - Steam i Oculus Store na HTC Vive i Oculus Rift, ale już podczas PGA będziecie mogli ją przetestować w najlepszych warunkach!

coudar_foosball_vr_3.jpg

Obiecnie trwają zapisy na publiczną wersję alfa na stronie http://www.foosball-vr.com. Warto spróbować!

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact