PGA 2017 VIP DAY – relacja z pierwszego dnia targów

Poznań Game Arena VIP DAY rozpoczął się dokładnie o 10.00 rano w piątek 6 października. Zobaczcie co czekało na zwiedzających, wystawców i game developerów!

Piątkowy dzień Poznań Game Arena kierowany jest głównie do branży, zawodowych  eSportowców, przedstawicieli mediów, twórców treści internetowych, gości specjalnych i tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę na ścieżce profesjonalistów. Day VIP cenią sobie także najwięksi miłośnicy gier i hard playerzy, ze względu na wygodę i dostępność atrakcji.

Tego dnia na zwiedzających czekały atrakcyjne oferty gier i sprzętu, premiery, pokazy, konkursy, turnieje, konferencje, warsztaty, spotkania z gwiazdami gamingowego Twitch i YouTube oraz ponad 1000 stanowisk do gry z najlepszej jakości sprzętem i najpopularniejszymi tytułami gier.

Zagrajmy!

Na wysokiej jakości komputerach PC, konsolach, sprzęcie VR/AR i symulatorach można było zagrać w tytuły znane jak Counter-Strike, Overwatch czy League of Legends, premierowe jak Super Mario Odyssey na Nintendo Switch lub Assassin's Creed Origins oraz niszowe, ale ambitne produkcje niezależne od ponad 100 polskich studiów gier. Stanowisk w strefach Free2Play było ponad tysiąc!

gaming-1.jpg

Premiery sprzętowe

Dla fanów technologii istotnym punktem tego dnia były premiery hardware, peryferii i akcesoriów gamingowych. Pierwsza polska premiera potężnej konsoli Xbox One X przyciągnęła wiele osób – szczególnie mediów branżowych. To wyjątkowo ważne wydarzenie w świecie gamingowych nowinek.  Podobnie jak premiery m.in. serii Volcano Gaming od MODECOM, foteli marki AKRacing, gamingowej płyty głównej MSI, a nawet premiera całej marki – Lioncast, która przez PGA wchodzi na polski rynek!

xbox-1.jpg

VIP dla VIPów

Tego dnia Międzynarodowe targi Poznańskie odwiedził także Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paweł Lewandowski, który uczestniczył w podpisaniu deklaracji o zacieśnianiu współpracy w branży gier pomiędzy Fundacją Indie Games Polska a ich odpowiednikami za granicami Polski.  W ceremonii podpisania deklaracji udział wzięli także organizacje branżowe z Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji, czy Mołdawii.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było przyznanie nagrody Acanthus Aureus za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne oraz strategię marketingową, która sprzyjała komunikacji z klientem. Więcej informacji o tym TUTAJ

prezes-1.jpg

Przed nami kolejne ekscytujące dni na Poznań Game Arena pełne tak niesamowitych atrakcji jak finał Pucharu Polski Cybersport, polska edycja ROG Join the Republic Community Challenge, czy finał konkursu PGA&MODECOM Cosplay Show!

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact