Archaica: The Path of Light - olśniewająca gra indie!

“Gdy na niebie pojawia się Ognisty Znak, świat staje w obliczu zagłady. Wtedy Powiernik Światła wyrusza ścieżką Starożytnych, by przynieść ocalenie swojemu ludowi.”

8 września 2017 polskie studio TwoMammoths zadebiutowało grą Archaica: The Path of Light na platformie Steam. Od tego czasu gra otrzymała wiele pozytywnych opinii i wysokich ocen. To jeden z wielu powodów, dla których tę grę warto przetestować także na PGA.

Utrzymana w niezwykłym klimacie gra logiczna z laserami i lustrami otwiera przed graczem pełen wymagających zagadek tajemniczy świat pradawnej cywilizacji. W grze wcielacie się w wybrańca, który musi przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych, aby uchronić świat przed zbliżającą się katastrofą. Podczas podróży przez niezwykłe krainy przywrócicie do życia tajemnicze artefakty, odkryjecie sekrety obcej cywilizacji oraz poznacie prawdziwe przeznaczenie Ścieżki Światła.

archaica-1.jpg

Gra polega na manewrowaniu dostępnymi na planszy urządzeniami tak, aby promień światła przeciął w jednym momencie wszystkie znajdujące się w polu widzenia Kryształy. Gracz ma do dyspozycji wiele rodzajów urządzeń, które stopniowo napotyka na swej drodze. Dzięki temu każda z sześciu krain przedstawionych w grze, oprócz unikalnego wyglądu, posiada również unikalny charakter zagadek, a nowe mechaniki i urządzenia są wprowadzane przez cały czas trwania gry.

archaica-2.jpg

Trzy lata pracy, które TwoMammoths włożyli w projekt, nie poszło na marne. Archaica: The Path Of Light to gra, która urzeka piękną grafiką, świetnie zaprojektowanymi poziomami, a także intrygującą narracją. Każdy poziom został stworzony z wnikliwym oddaniem detalu i posiada swój szczególny charakter, co zachęca do odkrywania kolejnych pomysłowych lokacji.

archaica-3.jpg

Twórcy

TwoMammoths to polskie studio założone i prowadzone przez dwóch braci: Piotra Tureckiego - programistę i Marcina Tureckiego - artystę. Archaica jest pierwszą komercyjną grą braterskiego duetu. Prace nad grą trwały 3 lata. Gra jest oparta na autorskim silniku.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact