FAQ - Pytania i odpowiedzi

Co to jest PGA?

PGA, czyli Poznań Game Arena to największe i najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych oraz rozrywki multimedialnej. Historia PGA sięga 2004. To ponad 10 lat tradycji, doświadczeń i relacji zarówno z wystawcami jak i zwiedzającymi. Ten spektakularny event skierowany jest dla wszystkich miłośników gier, nowych technologii gamingowych i multimediów. To aż 3 dni pełne emocjonujących turniejów, konkursów, premier gier i sprzętu, na które w 2016 roku przyjechało ponad 71 tys. zwiedzających. Na PGA znajdziesz m.in. ponad 1000 stanowisk do gry, spotkasz się z dziesiątkami twórców gier i popularnych YouTuberów gamingowych, odwiedzisz stanowiska aż 130 wystawców.Czy warto być na PGA?

Jasne! Na PGA poznasz najnowsze trendy, technologie i najważniejszych ludzi gamingowego świata. Weźmiesz udział w wielu zabawach, turniejach i konkursach, także tych dla początkujących graczy. Ale przede wszystkim poznasz mnóstwo fantastycznych osób, które - tak jak Ty - odwiedzą tę największą imprezę gamingową w Polsce.W jakim średnio wieku są uczestnicy PGA? Czy znajdę tam atrakcje dla siebie?

Na PGA mamy bardzo szeroki zakres wiekowy publiki. Od maluchów, które ledwo utrzymają pada, po starszych wyjadaczy gamingowych, którzy pamiętają jak uczyli swoje dzieci grać w pierwszego DOOM’a. Według naszych badań przeprowadzonych w trakcie PGA 2016, zdecydowana większość uczestników była w wieku 16-29 lat. Atrakcje na PGA szykujemy w ten sposób, by każdy zwiedzający znalazł tam coś dla siebie. Młodsi gracze cenią sobie strefę Stars4Fans - spotkania z gwiazdami YouTube, starsi wolą Game Industry Conference (konferencja twórców gier), Strefę Niezależnych Twórców Gier czy Retro Games, gdzie znajdą tytuły nawet sprzed 35 lat. Pozostałe atrakcje łączą wszystkie pokolenia :)Gram tylko od czasu do czasu. Czy opłaca mi się jechać na PGA?

Ależ oczywiście! PGA to miejsce zarówno dla tzw. hard playerów, jak i “niedzielnych” graczy. W dobie wiecznego pośpiechu wiele osób nie może sobie pozwolić na codziennie granie i w pełni to rozumiemy. Dlatego prócz nowości ze świata gier znajdziesz na PGA mnóstwo nowinek technicznych, ciekawostek sprzętowych, i atrakcji, które cieszą zmysły każdego: widowiskowe pokazy przebrań (cosplay show), promocyjne oferty sprzętu i podzespołów komputerowych, a także hostessy ;)Ile średnio jest ludzi na PGA? Dam radę skorzystać z atrakcji?

Na poprzednie edycje odwiedziło ponad 75 tys. zwiedzających i ta liczba ciągle rośnie. Dlatego z roku na rok zwiększamy ilość i dostępność atrakcji. Obecnie mamy ponad 1000 wolnych stanowisk do gry, 1200 miejsc na Game Industry Conference, mnóstwo konkursów i turniejów oraz dodatkowe hale targowe na kolejne punkty programu. Czasem jednak trzeba będzie trochę postać w kolejce, by zagrać w interesujący tytuł, ale jak mówi przysłowie: na dobre rzeczy warto czekać.Czy na PGA jest bezpiecznie?

Oczywiście, że tak. Przez cały czas trwania targów obecna jest profesjonalna agencja ochrony. Nad bezpieczeństwem zwiedzających czuwają także świetnie przeszkolone służby bezpieczeństwa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na miejscu zawsze obecni są ratownicy medyczni, lekarz, karetka i nieumundurowani funkcjonariusze Policji. Dodatkowo pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich są doskonale zorganizowane pod kątem możliwych wydarzeń losowych. Integracja urządzeń pożarowych i nowoczesne systemy alarmowe gwarantują szybką reakcję każdych możliwych służb bezpieczeństwa. Natomiast każdy wystawca musi spełniać rygorystyczne postanowienia przepisów przeciwpożarowych, co jest weryfikowane jeszcze przed startem imprezy.Kiedy odbywa się PGA?

PGA odbywa się w dniach 12-14 października 2018 i dzieli się na:

12.10 Piątek VIP DAY

13.10 Sobota. Wówczas startuje także Stars4Fans

14.10 Niedziela. W tym dniu jest także wielki konkurs cosplayW jakich godzinach jest PGA?

12 października 2018, piątek VIP DAY, godziny targów: 10:00­ - 17:00

13 października 2018, sobota, godziny targów: 9:00 - ­20:00

14 października 2018, niedziela, godziny targów: 9:00­ - 18:00

Gdzie odbywa się PGA?

Targi Gier Komputerowych i Multimedialnej Rozrywki - Poznań Game Arena  (PGA) odbywa się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich, tuż obok Dworca PKP.Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich

ul. Głogowska 14, 60-734 PoznańPawilony, w których będzie odbywać się impreza: 5, 5A, 5G, 6, 6A, 7, 7a, 8, 8a, 15Stars4Fans - Pawilon 6

Główna Scena Twitch - Pawilon 6a

Game Industry Conference - Pawilon 15

Strefa Niezależnych Twórców Gier - Pawilon 5A

 

 

Noclegi i dojazd

Jak dojechać na PGA?

Zachęcamy do korzystania z aplikacji www.jakdojade.plZ dworca PKP

Najlepiej pieszo, 5-10 minut spacerkiem. Wystarczy iść z tłumem :)Z lotniska

Autobus nr 59: z Port Lotniczy Poznań-Ławica do Rondo KaponieraTaksówką lub Uberem

Radio Taxi RMI

Tel: 196 68 lub 61 8 219 219Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy

Tel: 61 8 519 519 lub 196 28Pociągiem, autobusem czy BlaBlaCarem

PGA odbywa się kilka minut piechotą od Dworca PKP zintegrowanego z Dworcem PKS - stacja Poznań Główny. Dodatkowo na Dworcu PKS znajduje się przystanek przewoźnika PolskiBus. Zachęcamy do sprawdzenia rozkładów jazdy na: http://www.rozklad.pkp.pl/ oraz http://www.e-podroznik.pl/Autobusem lub tramwajem miejskim

PGA odbywa się w ścisłym centrum komunikacji miejskiej. Do sprawdzenia połączeń zachęcamy do skorzystania z aplikacji www.jakdojade.pl

Bilety na transport miejski są czasowe, także długookresowo i można je zakupić w biletomatach stacjonarnych, biletomatach w NIEKTÓRYCH autobusach i tramwajach, w niektórych kioskach oraz poprzez takie aplikacje jak www.mobilet.pl

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o komunikacji miejskiej: http://www.ztm.poznan.pl/komunikacja/przewodnik-po-komunikacji-miejskiej

Czy będzie sala noclegowa na PGA?

Kilkadziesiąt tysięcy chrapiących graczy w jednej hali? Nope, nope, nope ;)

Nie ma możliwości zostać w halach targowych po godzinach targów, co oznacza, że nie będzie sali noclegowej organizowanej przez PGAGdzie można nocować w pobliżu PGA?

Targi są w pobliżu stacji głównej dworca PKP i PKS, co oznacza, że w okolicy jest mnóstwo hoteli czy hosteli. Polecamy takie portale do wyszukiwania noclegów jak np. www.nocowanie.pl/noclegi/poznan/

Możecie skorzystać także z mniej oficjalnych miejsc noclegowych, w domach gościnnych poznaniaków przez portal www.airbnb.pl/

www.tixer.pl

https://www.ticketmaster.pl/artist/poznan-game-arena-bilety/1000620Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Game Industry Conference?

Tak :)

 

Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Stars4Fans?

Nie. Na to wydarzenie towarzyszące należy kupić osobny bilet dostępny podczas PGA w kasach MTP albo bilet wspólny PGA + Stars4Fans w przedsprzedaży oraz w kasach MTP.

 

Mam już bilet na PGA, ale chcę dokupić jeszcze na Stars4Fans, jak to zrobić?

Można dokupić osobny bilet na Stars4Fans w kasach MTP podczas PGA.

 

Czy są bilety grupowe na PGA?

Nie.

 

Czy są rodzinne bilety na PGA?

Nie.

 

Czy na PGA obowiązuje karta dużej rodziny?

Nie.

 

Czy są tańsze lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dla starszych dzieci obowiązuje cena regularna.

Tańsze bilety można kupić online na www.tixer.pl oraz https://www.ticketmaster.pl/artist/poznan-game-arena-bilety/1000620

 

 

Jest karnet na PGA?

Karnet na PGA jest tylko w bilecie wspólnym PGA + Stars4Fans i obowiązuje on na sobotę oraz na niedzielę. Można go zakupić zarówno w przedsprzedaży online jak i w kasach MTP podczas wydarzenia.Czy mogę zwrócić bilet na PGA?

Informacje o zwrotach znajdziesz na stronie bileterii online, w której został zakupiony bilet lub przy obsłudze klienta stacjonarnego punktu sprzedaży biletów w którym zakupiono bilet. Można zwrócić bilet zakupiony w kasach MTP pod warunkiem, że nie został on wcześniej wykorzystany. Międzynarodowe Targi Poznańskie nie przyjmują zwrotów biletów zakupionych u partnerów (www.tixer.pl, www.tickeptor.pl )

Czy bilety na PGA mogą się skończyć przed imprezą lub w trakcie?

Jest taka możliwość, jednak staramy się, by transze biletów były cykliczne dostarczane do punktów sprzedaży i starczyły dla wszystkich chętnych.Gdzie najbardziej opłaca kupić się bilet na PGA?

W przedsprzedaży :)Czy muszę drukować bilet na PGA zakupiony online?

Tak. Istotny jest kod kreskowy - musi być nieuszkodzony i dobrze widoczny.

 

Czy są osobne wejścia na PGA z biletów online lub z innej przedsprzedaży?

Tak, są to tak zwane szybkie bramki. Wejścia dla biletów z przedsprzedaży to:Południowe [sobota, niedziela]

Brama 8(A) [sobota, niedziela]

Brama 9 [sobota]

Lokalizację tych wejść znajdziesz na mapie:

http://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/mapa-pga-2017/Czy z biletem na PGA mogę wchodzić i wychodzić wielokrotnie? I dlaczego nie?

Bilety dla zwiedzających PGA są biletami jednorazowymi. Oznacza to, że raz zeskanowany na bramce nie zadziała ponownie. Z powodu wielkości imprezy nie istnieje możliwość wymiany biletu na opaskę czy identyfikator, co by wydłużyło kolejki do kilku godzin. Zadbaliśmy jednak o to, by na targach była dostępna szatnia, gastronomia, pomieszczenia sanitarne, kiosk i wszystko czego potrzebujecie, by spędzić cały dzień na PGA - atrakcji jest wystarczająco dużo :)Dacie mi bilet na PGA za darmo? :)

Nie ;) Zachęcamy natomiast do udziału w konkursach naszych lub naszych partnerów, gdzie jeszcze są dostępne bilety do wygrania.Czy z biletem na PGA mogę wjechać autem na teren targów?

Nie. Potrzebujesz zakupić osobną kartę parkingową lub bilet PGA + PARKING, który możesz zakupić w przedsprzedaży. Parking dostępny jest tylko w sobotę.

 

Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Przede wszystkim nie pokazuj jego zdjęcia publicznie w internecie. To umożliwi innym osobom wydruk kodu kreskowego, który upoważnia do wejścia na bramce. Możesz skontaktować się z nami najlepiej przez facebooka PGA:

www.facebook.com/PoznanGameArenaCzy mogę najpierw otrzymać fakturę pro forma na zakup biletów na PGA?

Tak, w tym celu należy skontaktować się z bileterią online, w  której chcesz zakupić bilet / bilety (www.ticketpro.pl lub www.tixer.pl)Czy otrzymam fakturę na zakupione bilety na PGA?

Tak, jednak należy zaznaczyć taką opcję w bileterii online lub uprzedzić o tym obsługę przed zakupem biletu.

 

 

Dzieci na PGA

Czy są zniżki lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dla reszty osób obowiązują ceny regularne.

 

Czy można przyjść z dzieckiem na PGA?

Oczywiście. Dziecko czeka wiele atrakcji podczas PGA. Dla tych najmniejszych polecamy słuchawki wygłuszające.

 

Czy na PGA jest bezpiecznie dla małych dzieci?

Targi zapewniają pełne bezpieczeństwo. Jednak z powodu tłumu warto mieć małe, jeszcze niesamodzielne dziecko pod pełną opieką. Maluszkom do 2 roku życia zdecydowanie polecamy słuchawki wygłuszające. Z doświadczenia wiemy, że dzieci powyżej 6 roku doskonale się bawią na PGA, a starszaki powyżej 13 roku życia nie potrzebują pełnoletniego opiekuna i “rządzą” na imprezie :)Czy będzie opieka dla małych dzieci na PGA?

Nie. Dzieci i młodzież poniżej 13 roku życia mogą wejść na PGA tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna.

 

Które wejścia na PGA będą otwarte?

Wejście główne i kasy: Zachodnie

Wejścia i kasy: Wschodnie, Północne

Szybkie wejścia (przedsprzedaż):

Południowe [sob, nd],

Brama 8(A) [sob, nd] Brama 9 [sob]

Wjazd: Zachodni (od ul. Śniadeckich)

 

Przy których wejściach kupię bilet na PGA?

Wejście główne i kasy: Zachodnie

Wejścia i kasy: Wschodnie, Północne, PołudnioweKtóre wejścia na PGA są dla biletów online lub z przedsprzedaży?

Są to tak zwane szybkie bramki. Wejścia dla biletów z przedsprzedaży to:

Południowe [sobota, niedziela]

Brama 8(A) [sobota, niedziela]

Brama 9 [sobota]

 

Jak długo czeka się w kolejce, żeby wejść na PGA?

Staramy się, aby średni czas oczekiwania w kolejce nie przekraczał 10 minut. Czasem można wejść od razu, jednak najczęściej w porannych godzinach kolejki są większe i oczekiwanie może się wydłużyć. Przy wpuszczaniu rotacyjnym (wpuszczamy określoną ilość osób, a kolejne osoby dopiero po pewnym czasie) czas oczekiwania może wynieść nawet około godziny. W poprzednim roku uruchomiliśmy jednak szybkie bramki i więcej wejść, więc zrobimy wszystko, aby ten czas był jak najkrótszy.

 

Jak szybko wejść na PGA?

Szybkim wejściem dzięki kupieniu biletu w przedsprzedaży (online lub stacjonarnie)

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact