Co to jest PGA?

 

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy  targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA mają już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych.


HISTORIA PGAZAKRES TEMATYCZNYWYBRANE ATRAKCJEIMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

Historia PGA – od gier wszelakich do raju cybergamingu

W 2004 roku po raz pierwszy Poznań Game Arena ujrzało światło dziennie w nieco innej formie niż jest znane obecnie. Na powierzchni niespełna 3 500 m2 gry komputerowe mieszały się z grami tradycyjnymi. Do dzisiaj z łezką w oku wspominamy stare podręczniki do Dungeons & Dragons ;) Największym wówczas gwoździem programu był turniej FIFA 2004 i finał zmagań w Counter Strike z niewyobrażalnymi jak na tamte czasy nagrodami finansowymi (12 tys. zł).

pgaplakat.jpg

W 2005 r. PGA zostało oficjalnie podzielone na 3 bloki tematyczne:

  • Digital Arena – blok poświęcony rozrywce multimedialnej, grom komputerowym i nowoczesnym technologiom
  • Fantasy Arena – miejsce dla miłośników gier karcianych, figurkowych, planszowych, RPGów, bitewniaków, szachów oraz brydża, ale też ogólnie pojętej fantastyki
  • Extreme Arena – później zmieniony na Paintball Arena blok dla fanów ASG, Paintballa i odtwórstwa paramilitarnego

W ciągu 4 lat impreza bardzo szybko urosła i jasnym się stało, że to blok gier komputerowych oraz rozrywka multimedialna przyciąga największe tłumy. Dlatego rozpoczęto plany przebudowy targów PGA tak, by za parę lat podbić serca wszystkich polskich fanów gier.

W 2009 r. Poznań Game Arena odbyło się ostatni raz w Poznaniu jako podzielona na trzy niezależne bloki tematyczne impreza. Na ten czas ekipa PGA zorganizowała w październiku 2010 r. warszawskie targi elektroniki użytkowej i gier video ON/OFF, które pozwoliły nawiązać wiele owocnych kontaktów biznesowych oraz jeszcze lepiej zbadać rynek i potrzeby graczy. Po dwóch latach przygotowań ostatecznie Poznań Game Arena odbyło się w 2012 r. w spektakularnej formie jako największe oraz najważniejsze w Polsce w 2012 r. targi śliśle dedykowane grom komputerowym.  35 tys. zadowolonych zwiedzających nie mogło się mylić – to był słuszny kierunek rozwoju.

 


 

Targowy Zakres Tematyczny

Poznań Game Arena to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla naszych zwiedzających. Trzeba pamiętać, że PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier to doskonała okazja znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto zabierać ze sobą duże plecaki ;)

W ofercie prezentowanej podczas Poznań Game Arena znajdziecie m.in.:

GRY KOMPUTEROWE

PC’towe

Konsolowe

Mobilne

VR i AR

SPRZĘT KOMPUTEROWY

PC - komputery
stacjonarne

Konsole

Gogle VR/AR/MR

Tablety

Laptopy

Podzespoły w tym:

  • Karty graficzne
  • Karty dźwiękowe
  • Płyty główne
  • Zasilacze
  • Dyski

Obudowy

Routery i modemy

SPRZĘT I PERYFERIA GAMINGOWE

Fotele dla graczy

Monitory

Myszki

Klawiatury

Słuchawki

Kamery internetowe

Mikrofony

Kontrolery

Głośniki

Podkładki

Licencjonowane gadżety i akcesoria

 

SOFTWARE, TECHNOLOGIE
I NOWE MEDIA

Druk 3De

Virtual Reality

Augmented Reality

Mixed Reality

360° video

Portale branżowe
i tematyczne

Oprogramowanie
i aplikacje dla graczy oraz streamerów

ELEKTRONIKA UŻYTKOWA

Telefony i akcesoria

Projektory

Tablety graficzne

Drony

Drukarki i skanery

Telewizory

Sprzęt audio

Zestawy kinowe

Sprzęt fotograficzny

Czytniki eBook’ów

GPS

Powerbank'i
i pendrive'y

 


 

Wybrane atrakcje – to trzeba zobaczyć!

Dziesiątki sław, setki cosplayerów, tysiące nagród i dziesiątki tysięcy zł do wygrania w turniejach eSportowych. 3 dni święta dla graczy to 3 dni gamingowego szaleństwa. Zobacz co między innymi czeka na Ciebie podczas targów Poznań Game Arena.

turnieje-esport-pga.jpg

Turnieje eSportowe

Niezwykłe emocje czekają zarówno na początkujących jak i zaawansowanych zawodników eSportu. Spróbuj swoich sił nawet jeśli grasz tylko hobbystycznie. W turniejach m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa, Tekken będzie można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe o wartości ponad 100 tys. zł!

premiery-pga.jpg

Premiery gier i sprzętu

Poznań Game Arena to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych. Dlatego najważniejsze marki, wydawcy i studia developerkie z całego świata tak chętnie prezentują swoje najciekawsze produkcje i sprzęt podczas PGA.

 

game-spots-pga.jpg

Free Gaming Arena

Gdzie możesz grać przez 3 dni, w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak VR, czy MR? Tylko na Poznań Game Arena! Na PGA udostępniamy ponad 850 stanowisk do grania dla zwiedzających. :)

 

 

stars-pga.jpg

Gwiazdy Twitch i YouTube

Ulubieni przez graczy streamerzy i vlogerzy gamingowi z całego świata będą na PGA specjalnie dla naszych gości. Poznań Game Arena to idealna okazja na zebranie autografów, przybicie piąteczki i selfi’ka z Twoimi idolami.

cosplay-pga.jpg

Cosplay

Ponad 150 polskich i zagranicznych cosplay’erów w najlepszym wydaniu – do zobaczenia wśród zwiedzających oraz na scenie podczas spektakularnego PGA Cosplay Show! Spotkaj na żywo bohaterów z Twoich ulubionych gier.

 

retro-games-pga.jpg

Retro Games Arena

Pamiętasz Amigę, Atari lub Comodore? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź strefę gier retro z ponad 50 niezapomnianymi grami i wspomnij swój pierwszy sprzęt do grania. Jeśli nie, to ponownie zafascynuj się ogromnymi pikselami, szesnastokolorową grafiką i dźwiękiem MIDI, które kochało pokolenie Twoich rodziców.

 

 

indie-pga.jpg

Indie Games Arena

Imponująca strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu. Często dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

gic-pga.jpg

Konferencje i strefa biznesowa

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference.

 

 


 

Imprezy towarzyszące – dla hard playerów i amatorów gier tradycyjnych

Podczas Poznań Game Arena odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, które są bardzo interesujące dla naszych gości. Warto zadbać o dodatkową porcję energii na kolejne, niezwykłe atrakcje:

 

s4f-003.png

 

 

 

11143536_806932739389399_834905014561784

Stars4Fans – obowiązuje osobny bilet na ten event

Stars4Fans to widowiskowe, dwudniowe wydarzenie, na którym ponad 100 najsłynniejszych gwiazd YouTube spotyka się ze swoimi widzami. Na fanów sław internetu czekają intrygujące wyzwania, występy, cosplay show, konkursy z nagrodami i oczywiście spotkania z ich idolami.

Game Industry Conference w ramach biletu na PGA

Game Industry Conference – znana wcześniej pod nazwą Zjazd Twórców Gier – to największa w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich przedstawicieli GameDevu. Jej głównym celem jest zapewnienie przyjaznego środowiska do zawierania kontaktów biznesowych, dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń.[ Wstecz ]