Organizator: Grupa MTP

Cosplay Show

22.05.2020 14:14:36

Podziel się

Pokazy twórców Cosplay są obecne na Poznań Game Arena od samego początku istnienia targów. Od 2014 roku obecność cosplayerów przybrała formę pokazu/konkursu Cosplay Show, który odbywa się w ostatni dzień PGA a najlepsze przebrania i gra sceniczna zostają oceniane i nagradzane.

Prestiżowy pokaz i setki twórców na PGA

Cosplay Show podczas PGA, to prestiżowa rywalizacja 30 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Oprócz samego konkursu, każda edycja Poznań Game Arena przyciąga blisko 500 twórców w przebraniach, których można spotkać na stoiskach oraz halach targowych. Nasi uczestnicy, chętnie fotografują się w towarzystwie Cosplayerów, którzy swoim strojem oraz odpowiednim "wczuciem się" w odgrywane postaci, robią prawdziwe show, nie tylko podczas niedzielnego pokazu :) 

 

Shappi i wspaniała społeczność twórców. 

Konkurs Cosplay Show podczas PGA zyskał swój prestiż, oraz obecną formę, dzięki owocnej współpracy ze współorganizatorką przedsięwzięcia, czyli Aleksandrą Torą znaną w świecie cosplay jako Shappi Workshop. Ola co roku czuwa nad zgłoszeniami do konkursu, nad skompletowaniem jury oraz jak najlepszym przebiegiem całego pokazu i działaniem strefy cosplay podczas PGA. 

PGA Cosplay Show 2020 - najważniejsze informacje

Konkurs PGA Cosplay Show jest podzielony na II etapy i finał: 

  • Etap I - od 30 czerwca do 30 września - etap otwartych zgłoszeń 
  • Etap II - ogłoszenie 25 finalistów oraz przyznanie 5 "dzikich kart" - od 1 do 7 października 
  • Finał - Poznań Game Arena -11 października godzina 12:00 - Scena Główna PGA 

Zasady zgłaszania do konkursu: 

więcej informacji wkrótce...

"Dzikie karty"

więcej informacji wkrótce...

Dokumenty do pobrania: 

więcej informacji wkrótce...