AKTUALNOŚCI

KUP BILET

8 edycja IEM w Katowicach już wkrótce

O tym, kto zostanie 11 mistrzem w CS:GO oraz 10 mistrzem StarCraft II, dowiemy się już 1 marca. Finałowy turniej w ramach Intel Extreme Masters ESL znów zagościł w Polsce, w Katowicach.

Najwyższa ranga i emocje

Już po raz ósmy, oczy całego gamingowego i e-sportowego świata, będą zwrócone na Katowice, gdzie od 24 lutego do 1 marca, rozegrane zostaną finały prestiżowego turnieju Intel Extreme Masters. W tym roku zaplanowano pierwszy turniej rangi Masters ESL Pro Tour w CS:GO oraz turniej w StarCraft II i rozgrywki w Quake Champions. Udział w rozgrywkach najpopularniejszej strzelanki na świecie, zapewniło sobie 16 najlepszych zespołów na świecie, natomiast w rozgrywkach StarCraft, prawo udziału w turnieju ma 76 graczy. Łączna pula nagród na tegorocznym IEM to ponad pół miliona dolarów.

CS:GO w nieco nowej formule

Turniej CS:GO, jak zawsze wywołuje największe emocje. W Katowicach zobaczymy 16 czołowych drużyn, prezentujących obecnie najwyższy poziom umiejętności. Kto dołączy do zespołów takich jak Astralis, Fnatic czy Natus Vincere i zostanie kolejnych championem?

Rozgrywki CS:GO w ramach ESL Pro Tour to nowe podejście w budowie otwartego ekosystemu łączącego wszystkie turnieje ESL i DreamHack na całym świecie. Jeden cykl dla lig i turniejów daje szansę każdemu na wzięcie udziału w zmaganiach na najwyższym poziomie.

Wirus po raz kolejny krzyżuje plany

Ze względu na szalejącą epidemię koronawirusa, azjatycki zespół ViCi, musiał zrezygnować z udziału i został zastąpiony przez skład TYLOO.

Jubileusz gry w StarCraft 2

Intel Extreme Masters to również prestiżowe rozgrywki w grę StarCraft 2, która już od 10 lat jest obecna IEM. Pierwszym etapem będą kwalifikacje offline, w których 76 graczy będzie rywalizować 24-25 lutego o awans do turnieju głównego. Drugi etap to rywalizacja 24 zawodników, w dniach 28 i 29 lutego (same rozgrywki wystartują dzień wcześniej – 27 lutego).

Wielki finał przypada na 1 marca. W tym roku pula nagród wyniesie, co najmniej 250 000 dolarów (dodatkowe nagrody mają zostać ufundowane przez społeczność graczy poprzez crowdfounding), a lwią część zgarnie zwycięzca, otrzymując czek na 150 000 dolarów.