Prezydent Poznania z wizytą na Poznań Game Arena

W niedzielne popołudnie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odwiedził uczestników Poznań Game Arena. Za główny cel wizyty obrał Strefę Niezależnych Twórców Gier, przedsiębiorstwa z poznańskim rodowodem oraz bajkowy konkurs Cosplay.

W pawilonie numer 7 swoją strefę mieli niezależni twórcy gier, którzy zaprezentowali nowości w dziedzinie produkcji multimedialnej rozrywki.

Prezydent Jacek Jaśkowiak odwiedził stoiska poznańskich firm - Huckleberry Games, Monster Couch, Robot Gentleman, Setapp, Inpact i Komputronik. Rozmawiał także z przedstawicielami Poznańskiej Gildii Graczy, stowarzyszenia graczy gier wideo z Poznania, które prowadzi działalność edukacyjną i kulturalną.

W czasie spotkania prezydent podkreślał jak ważna jest dla Poznania ta gałąź gospodarki - Takie wydarzenie pokazuje, że nasze rodzime produkcje wcale nie ustępują tym z rynku zagranicznego. Warto wspierać firmy branży IT w tym, żeby się rozwijały - przekonuje prezydent Jaśkowiak. - Zaczynaliśmy jako trzyosobowy zespół. Dzisiaj jest nas już 50 osób, ale ciągle chcemy poszerzać działalność. Produkcja gier to tylko jedno z naszych zadań - dodaje Paweł Flieger z firmy Setapp.

Ponadto Prezydent wziął udział w konkursie Cosplay wręczając laureatce pamiątkowy dyplom.

img_7418.jpg

img_7429.jpg

img_7434.jpg

img_7527.jpg

img_7523.jpg

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact