Konkurs Cosplay na PGA 2016 rozstrzygnięty!

30 najlepszych polskich cosplayerów wystąpiło na scenie Twitcha w ostatnim dniu Poznań Gamie Arena. Ich pokazy przyciągnęły wielu widzów zarówno pod sceną, jak i przed monitorami podczas live streamingu. Nagrodę za najlepszy strój wręczył sam Prezydent Miasta Poznań – Pan Jacek Jaśkowiak.

PGA MODECOM COSPLAY CONTEST 2016 – 30 uczestników, 1 zwycięzca.

Niewiele jest okazji, by na żywo zobaczyć Iron Mana, dzielnego rycerza z ulubionej gry, czy czarodziejkę, która urokliwie czaruje publikę. Chyba, że jest się na PGA.

 

Ambasadorstwo nad tegorocznym konkursem cosplay objęła jedna z najwyśmienitszych cosplayerek w Polsce: Aleksandra „Shappi” Tora. Do eliminacji zgłosiło się niemal 100 topowych cosplayerów, a do finałów dostało się aż 30. Finaliści najczęściej wcielali się w postacie z gier, ale nie zabrakło też filmowych czy komiksowych gwiazd. Zanim jednak najlepsza trzydziestka mogła pokazać się na scenie, wszyscy musieli przejść przez wyczerpującą rundę jury.

 

cosplay_pga_2016_na_www.jpg

 

W skład jury wchodzili:

Tabitha Lyons – światowej sławy angielska cosplayerka i streamerka.  Znana z Artyfakes – jednego z największych sklepów artystycznych dla fanów cosplay na całym świecie.

Małgorzata „Margaret” Janikowska – profesjonalna cosplayerka, artystka i przedstawicielka głównego sponsora konkursu: MODECOM S.A.

Aleksandra Wróbel – zawodowa cosplayerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, designerka i również przedstawicielka MODECOM S.A.

Michał Gwiazda – profesjonalny cosplayer, współzałożyciel znanego w świecie cosplau Crafts of Two, wielokrotny mistrz w konkursach cosplayowych

Anna Tratnerska-Baranowska – przedstawiciel Międzynarodowych Targów Poznańskich, poza MTP wieloletni concept artist i zapalony gracz

 

Podczas rundy jury każdy z uczestników konkursu był oceniany osobno, a pod uwagę brane były takie kryteria jak:

  • własnoręczność wykonanego stroju, łącznie z takimi szczegółami jak odlewanie sztucznych kamieni szlachetnych i kryształów!
  • wykończenie detali, precyzja cieniowania i staranność wykonania
  • trwałość stroju i możliwość jego wykorzystania na scenie
  • efekty specjalne: charakteryzacja, oświetlenie, efekty dźwiękowe, elektronika
  • dopasowanie do postaci, dokładność odwzorowania lub poziom i pomysłowość artystycznej interpretacji
  • trudność techniczna wykonania stroju

 

Drugą część oceny stanowiło show, które każdy z finalistów przygotował specjalnie na potrzeby konkursu. Przez ponad cosplayerzy godzinę prezentowali się na scenie Twitcha przed liczną publiką PGA.  Dla jury ważne było przygotowanie, oryginalność, umiejętność odegrania postaci zgodnie z jej charakterem, ruch sceniczny i kontakt z widzami. Natomiast publika gromkimi brawami nagradzała efektowne, rozbudowane stroje z najlepiej znanych im gier. Wśród cosplayów górowała inspiracja widowiskowym League of Legends, ale nie zabrakło gier Indie lub tych całkiem old schoolowych.

 

daria-ksiazek-ahri-lol.png

 

Po występach, jury w drodze głosowania wybrało zwycięzcę PGA MODECOM COSPLAY CONTEST 2016. Wybór nie był łatwy! Najlepszą z najlepszych okazała się Anna Nowicka, odtwórczyni stroju postaci Mettaton z gry Undertale. Sceniczna wersja Mettaton, specjalnie dla widzów na PGA, w ciągu jednej minuty przygotowała… ciasteczka! Największym zaskoczeniem była jednak artystyczna wizja stroju postaci, która w Undertale miała pixel artową formę. Anna szykując strój wykorzystała swój talent, także rysowniczy, do stworzenia concept artu pełnowymiarowej postaci Mettaton. Doskonałe show oraz perfekcyjne wykonanie stroju doprowadziło Annę na podium.

na_scenie_mettaton.png

Każdy z finalistów otrzymał cenne nagrody od MODECOM oraz Twitch, a dla zwycięzcy LG ufundował gamingowy monitor. Była też wielka niespodzianka. Główną nagrodę wręczył Prezydent Miasta Poznań i Honorowy Patron Poznań Gamie Arena – Pan Jacek Jaśkowiak.

img_7532.jpg

Mimo, że jesteśmy już drugi dzień po niedzielnych, cosplayowych emocjach, to zabawa trwa nadal! W najbliższym czasie codziennie będziemy prezentować na stronie www i fanpage Poznań Game Arena jednego finalistę konkursu, a następnie zostanie przeprowadzony konkurs na nagrodę publiczności. Obserwujcie naszą stronę oraz profil FB i zagłosujcie na Waszych ulubieńców!

 

Poznajcie bliżej zwyciężczynię PGA MODECOM COSPLAY CONTEST 2016:

 

mettaton1.jpg

 

projekt mettaton

 

Mettaton

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact