FAQ - Pytania i odpowiedzi

 

O PGA

Co to jest PGA?

Czy warto być na PGA?

Czym PGA 2017 różni się od zeszłorocznej edycji?

W jakim średnio wieku są uczestnicy PGA? Czy znajdę tam atrakcje dla siebie?

Gram tylko od czasu do czasu. Czy opłaca mi się jechać na PGA?

Ile średnio jest ludzi na PGA? Dam radę skorzystać z atrakcji?

Czy na PGA jest bezpiecznie?

Czy będą hostessy? :)


Program, turnieje i harmonogram PGA

Program PGA 2017

Co będzie się działo na PGA 2017?

Gdzie znajdę listę wystawców na PGA 2017?

Jakie odbędą się premiery gier / sprzętu podczas PGA 2017?

Czy na PGA 2017 będzie dana firma / twórca / gość specjalny itd.?

Czy na PGA 2017 będzie turniej lola, CSa, WoTa, Overwatch, HS, 5vs5, 1vs1 itd.?

Co to jest piątek VIP DAY na PGA?

W jaki dzień najlepiej wybrać się na PGA?

Chciałbym zgłosić punkt programu, jak to zrobić?


Miejsce, termin

Kiedy odbywa się PGA?

W jakich godzinach jest PGA?

Od której godziny będzie można wejść na PGA?

Gdzie odbywa się PGA?


Noclegi i dojazd

Jak dojechać na PGA?

Czy będzie sala noclegowa na PGA?

Gdzie można nocować w pobliżu PGA?


Bilety

Ile kosztuje bilet na PGA?

PGA + Game Industry Conference bez strefy Stars4Fans

PGA + Hobby + Happy Baby + Aqua&Zoo + Game Industry Conference bez strefy Stars4Fans

PGA + Game Industry Conference + Stars4Fans

Gdzie kupię bilet na PGA?

Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Game Industry Conference?

Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Stars4Fans?

Mam już bilet na PGA, ale chcę dokupić jeszcze na Stars4Fans, jak to zrobić?

Czy są bilety grupowe na PGA?

Czy są rodzinne bilety na PGA?

Czy na PGA obowiązuje karta dużej rodziny?

Czy są tańsze lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

CD-Action ma zniżkę lub kupon na bilety?

Jest karnet na PGA?

Czy mogę zwrócić bilet na PGA?

Czy bilety na PGA mogą się skończyć przed imprezą lub w trakcie?

Gdzie najbardziej opłaca kupić się bilet na PGA?

Czy muszę drukować bilet na PGA zakupiony online?

Czy są osobne wejścia na PGA z biletów online lub z innej przedsprzedaży?

Czy z biletem na PGA mogę wchodzić i wychodzić wielokrotnie? I dlaczego nie?

Dacie mi bilet na PGA za darmo? :)

Czy z biletem na PGA mogę wjechać autem na teren targów?

Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Czy mogę najpierw otrzymać fakturę pro forma na zakup biletów na PGA?

Czy otrzymam fakturę na zakupione bilety na PGA?


Dzieci na PGA

Czy są zniżki lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

Czy można przyjść z dzieckiem na PGA (niepełnoletni na PGA)?

Czy będą atrakcje dla dzieci na PGA?

Czy na PGA jest bezpiecznie dla małych dzieci?

Czy będzie opieka dla małych dzieci na PGA?


Wejścia i parkingi

MAPKA TERENU PGA 2017

Ile kosztuje wjazd autem na PGA?

Które wejścia na PGA będą otwarte?

Przy których wejściach kupię bilet na PGA?

Które wejścia na PGA są dla biletów online lub z przedsprzedaży?

Od kiedy będzie można wejść na PGA?

Jak długo czeka się w kolejce, żeby wejść na PGA?

Jak szybko wejść na PGA?

Jak mam wjechać autem na PGA?

 

 

O PGA

Co to jest PGA?

PGA, czyli Poznań Game Arena to największe i najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych oraz rozrywki multimedialnej. Historia PGA sięga 2004. To ponad 10 lat tradycji, doświadczeń i relacji zarówno z wystawcami jak i zwiedzającymi. Ten spektakularny event skierowany jest dla wszystkich miłośników gier, nowych technologii gamingowych i multimediów. To aż 3 dni pełne emocjonujących turniejów, konkursów, premier gier i sprzętu, na które w 2016 roku przyjechało ponad 71 tys. zwiedzających. Na PGA znajdziesz m.in. ponad 1000 stanowisk do gry, spotkasz się z dziesiątkami twórców gier i popularnych YouTuberów gamingowych, odwiedzisz stanowiska aż 130 wystawców.


Czy warto być na PGA?

Jasne! Na PGA poznasz najnowsze trendy, technologie i najważniejszych ludzi gamingowego świata. Weźmiesz udział w wielu zabawach, turniejach i konkursach, także tych dla początkujących graczy. Ale przede wszystkim poznasz mnóstwo fantastycznych osób, które - tak jak Ty - odwiedzą tę największą imprezę gamingową w Polsce.


Czym PGA 2017 różni się od zeszłorocznej edycji?

Ciężko pracujemy nad tym, by każdy kolejny rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. Staramy się urozmaicać punkty programu, zapraszać nowych wystawców oraz gości specjalnych i zapewniać premiery ciekawych tytułów gier oraz sprzętu dla graczy. Efektem tego jest zwiększenie miejsca imprezy z 9 pawilonów w 2016 roku do aż 10 w tym roku. Dodatkowo w edycji 2017 odbędzie się emocjonujący turniej ESL Polska - Polski Puchar Cybersportu.


W jakim średnio wieku są uczestnicy PGA? Czy znajdę tam atrakcje dla siebie?

Na PGA mamy bardzo szeroki zakres wiekowy publiki. Od maluchów, które ledwo utrzymają pada, po starszych wyjadaczy gamingowych, którzy pamiętają jak uczyli swoje dzieci grać w pierwszego DOOM’a. Według naszych badań przeprowadzonych w trakcie PGA 2016, zdecydowana większość uczestników była w wieku 16-29 lat. Atrakcje na PGA szykujemy w ten sposób, by każdy zwiedzający znalazł tam coś dla siebie. Młodsi gracze cenią sobie strefę Stars4Fans - spotkania z gwiazdami YouTube, starsi wolą Game Industry Conference (konferencja twórców gier), Strefę Niezależnych Twórców Gier czy Retro Games, gdzie znajdą tytuły nawet sprzed 35 lat. Pozostałe atrakcje łączą wszystkie pokolenia :)


Gram tylko od czasu do czasu. Czy opłaca mi się jechać na PGA?

Ależ oczywiście! PGA to miejsce zarówno dla tzw. hard playerów, jak i “niedzielnych” graczy. W dobie wiecznego pośpiechu wiele osób nie może sobie pozwolić na codziennie granie i w pełni to rozumiemy. Dlatego prócz nowości ze świata gier znajdziesz na PGA mnóstwo nowinek technicznych, ciekawostek sprzętowych, i atrakcji, które cieszą zmysły każdego: widowiskowe pokazy przebrań (cosplay show), promocyjne oferty sprzętu i podzespołów komputerowych, a także hostessy ;)


Ile średnio jest ludzi na PGA? Dam radę skorzystać z atrakcji?

Na PGA 2016 było ponad 71 tys. zwiedzających i ta liczba ciągle rośnie. Dlatego z roku na rok zwiększamy ilość i dostępność atrakcji. Obecnie mamy ponad 1000 wolnych stanowisk do gry, 1200 miejsc na Game Industry Conference, mnóstwo konkursów i turniejów oraz dodatkowe hale targowe na kolejne punkty programu. Czasem jednak trzeba będzie trochę postać w kolejce, by zagrać w interesujący tytuł, ale jak mówi przysłowie: na dobre rzeczy warto czekać.


Czy na PGA jest bezpiecznie?

Oczywiście, że tak. Przez cały czas trwania targów obecna jest profesjonalna agencja ochrony. Nad bezpieczeństwem zwiedzających czuwają także świetnie przeszkolone służby bezpieczeństwa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na miejscu zawsze obecni są ratownicy medyczni, lekarz, karetka i nieumundurowani funkcjonariusze Policji. Dodatkowo pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich są doskonale zorganizowane pod kątem możliwych wydarzeń losowych. Integracja urządzeń pożarowych i nowoczesne systemy alarmowe gwarantują szybką reakcję każdych możliwych służb bezpieczeństwa. Natomiast każdy wystawca musi spełniać rygorystyczne postanowienia przepisów przeciwpożarowych, co jest weryfikowane jeszcze przed startem imprezy.


Czy będą hostessy? :)

No ba! Nie ma co się rozpisywać, zapraszamy do podziwiania tej najładniejszej strony PGA 2016, która powodowała więcej westchnień niż wygrane w turniejach ;)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hostessy-na-poznan-game-arena-2016.html

 

Program, turnieje i harmonogram PGA

Program PGA 2017

Program PGA 2017 pojawi się w tygodniu imprezy i będzie dostępny na stronie www.gamearena.pl oraz na fanpage PGA. Codziennie dodawani są nowi wystawcy oraz nowy wydarzenia na stronie www.


Co będzie się działo na PGA 2017?

PGA to mnóstwo stanowisk do grania, kilka stref tematycznych, turnieje oraz dodatkowe wydarzenia towarzyszące. Do stałych atrakcji należą:


Strefa wolnych stanowisk do gry. Jest ich ponad 1000! Będziesz mógł tam zagrać w najnowsze i najpopularniejsze tytuły, spróbować sił na różnych konsolach i poznać najciekawsze technologie 2017 roku.


Premiery gier i sprzętu - ekscytujące premiery to nieodłączna część każdego PGA. Poznasz nowe tytuły gier oraz hardware i software dla graczy, które po raz pierwszy “zobaczą światło dzienne” właśnie podczas tegorocznego Poznań Game Arena np.: Xbox One X

 

Wystawcy - co łączy najlepszych producentów sprzętu dla graczy z największymi wydawcami i dystrybutorami gier? Wszyscy oni będą na PGA 2017. Najnowocześniejsze technologie i multimedia będą w zasięgu ręki każdego z Was. Co roku wystawia się grubo ponad 100 wystawców, którzy szykują dla zwiedzających specjalne oferty i atrakcje. Listę wystawców znajdziesz na stronie www.gamearena.pl (jest uzupełniana codziennie, aż do dnia imprezy).


Strefa Niezależnych Twórców Gier - Indie Games Arena to miejsce tętniące wielkimi emocjami i… nadziejami! Dla graczy to szansa na poznanie polskich perełek, które nie raz zdobyły serca całego świata. Dla rodzimych studiów to okazja na zaprezentowanie się zagranicznym wydawcom, obecnym na PGA także i w tym roku. Jeszcze przed PGA obserwuj aktualności na www.gamearena.pl oraz nasz fanpage i poznawaj największe talenty polskiego game developmentu. Listę Niezależnych Twórców Gier znajdziesz www.gamearena.pl.


Retro Games Arena - z nostalgią wspominasz swoje pierwsze gry jak River Raid, Demon Attack czy Galaxian? A może zachodzisz w głowę, jak było można ekscytować się ogromnymi pikselami, szesnastokolorową grafiką i dźwiękiem MIDI? Dzięki Strefie Retro na targach PGA odbędziesz podróż w czasie! Posmakujesz legendarnych tytułów na Atari, Commodore, Amidze i wielu innych dawnych konsolach. Strefa Retro to ponad 80 stanowisk z grami, które zagwarantują Ci sentymentalny powrót do starych, dobrych czasów.


Turnieje gier - kochamy rywalizację w duchu fair play. Zwłaszcza kiedy na zwycięzców czekają niesamowite nagrody! Na PGA 2017, jak co roku, odbędą się turnieje CS:GO, HearthStone, League of Legends, Overwatch i wiele innych. W zmaganiach będą mogli wziąć udział profesjonalni e-sportowcy jak i początkujący gracze. Turnieje są podzielone na wyspecjalizowane - najczęściej na zapisy oraz mini-turnieje, czyli otwarte bez potrzeby zapisywania się wcześniej. Każdy ma szansę na zwycięstwo.

Więcej o turniejach przeczytasz w informacjach o Wystawcach, Wydarzeniach i newsach na

www.gamearena.pl


Konkursy - prócz turniejów gamingowych możesz wziąć udział w wielu konkursach, które często nie wymagają żadnych umiejętności czy wiedzy z tematu gier. Wystarczą chęci i zapał :)


Game Industry Conference - GIC to największa w Polsce, trzydniowa konferencja omawiająca tajniki tworzenia, testowania i sprzedawania gier. W 2016 roku na GICu pojawiło się ponad 100 wyjątkowych wykładowców, których wysłuchało 3050 uczestników. GIC to idealne miejsce do networkingu biznesowego, dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń.

Więcej informacji o GIC znajdziesz na:

www.gamearena.pl/pl/wydarzenia/game_industry_conference

 

Stars4Fans - to największe i najważniejsze w Polsce dwudniowe show z YouTuberami gamingowymi. Oprócz pełnych emocji spotkań z gwiazdami YouTube odbędą się także inne, fascynujące punkty programu jak wybór Miss Stars4Fans, Cosplay Show, koncerty, pytania do YouTuberów na żywo i wiele innych.

Program Stars4Fans znajdziesz na stronie www.gamearena.pl - w tygodniu imprezy.


PGA&MODECOM Cosplay Show - to dzięki temu wydarzeniu możemy podziwiać dziesiątki uczestników PGA w kunsztownych przebraniach postaci z gier. Najlepsze z nich przechodzą do konkursu Cosplay, którego spektakularny finał rozgrywa się w niedzielę na scenie PGA.

Więcej informacji o konkursie cosplay znajdziesz na www.gamearena.pl


Gdzie znajdę listę wystawców na PGA 2017?

Pełną listę ponad 130 wystawców znajdziesz na www.gamearena.pl w tygodniu imprezy oraz w katalogu wystawców - także na stronie www.


Jakie odbędą się premiery gier / sprzętu podczas PGA 2017?

Listę wszystkich premier znajdziesz na www.gamearena.pl w tygodniu poprzedzającym imprezę, w zakładkach Wystawców lub w aktualnościach.


Czy na PGA 2017 będzie dana firma / twórca / gość specjalny itd.?

Pełną listę ponad 130 wystawców oraz gości znajdziesz na www.gamearena.pl w tygodniu poprzedzającym imprezę w zakładce Wystawcy, Wydarzenia oraz w newsach.


Czy na PGA 2017 będzie turniej lola, CSa, WoTa, Overwatch, HS, 5vs5, 1vs1 itd?

Turnieje na PGA organizują nasi wystawcy i informacje o turniejach znajdziesz na naszej stronie www.gamearena.pl w zakładce Wystawcy, Wydarzenia oraz w newsach.


Co to jest piątek VIP DAY na PGA?

Piątek VIP DAY to dzień dla profesjonalistów, hard playerów, eSportowców, przedstawicieli mediów, gości specjalnych i tych, którzy cenią sobie wygodę i dostępność atrakcji :)

Pierwszy dzień Poznań Game Arena to komfortowe warunki zwiedzania ekspozycji oraz największa swoboda korzystania z interaktywnej rozrywki. Jest znacznie mniej zwiedzających, więc można skorzystać z każdego punktu programu praktycznie bez kolejek, porozmawiać z developerami, gośćmi specjalnymi itp. Na piątek 6.10.2017 nie ma dostępnych innych biletów niż PGA VIP DAY. Polecamy!


W jaki dzień najlepiej wybrać się na PGA?

W każdy ;) Piątek to dzień dla osób ceniących sobie komfort, możliwość porozmawiania z developerami gier i skorzystania z każdej atrakcji praktycznie bez kolejki. Sobota to najdłuższy dzień PGA i zwykle najbardziej tłoczny, co uwielbiają młodsi gamerzy. W ten dzień odbywa się również najwięcej turniejów e-sportowych. Niedziela to finał naszej imprezy i często goszczą na nim rodziny z dziećmi. W niedzielę odbywa się także konkurs cosplay, ale najgorętsze oferty wystawców zwykle są już na wyczerpaniu. Nie ma to jak 3 dni pełne emocji!

 

Chciałbym zgłosić punkt programu, jak to zrobić?

Jeżeli chcesz zgłosić komercyjne (zarobkowe) stanowisko lub prezentujesz firmę zachęcamy do odwiedzenia informacji dla Wystawców na stronie www.gamearena.pl

Jeśli jesteś pasjonatem lub chcesz zgłosić stanowisko organizacji non-profit napisz na e-mail dariusz.wawrzyniakat mtp.pl

 

Miejsce, termin

Kiedy odbywa się PGA?

PGA odbywa się w dniach 6-8 października 2017 i dzieli się na:

6.10 Piątek VIP DAY

7.10 Sobota. Wówczas startuje także Stars4Fans

8.10 Niedziela. W tym dniu jest także wielki konkurs cosplay


W jakich godzinach jest PGA?

6 października 2017, piątek VIP DAY, godziny targów: 10:00­ - 18:00

7 października 2017, sobota, godziny targów: 9:00 - ­20:00

8 października 2017, niedziela, godziny targów: 9:00­ - 18:00


Od której godziny będzie można wejść na PGA?

6 października 2017, piątek VIP DAY, godziny otwarcia kas: 9:30­ - 17:30

7 października 2017, sobota, godziny otwarcia kas: 8:00 - 19:30

8 października 2017, niedziela, godziny otwarcia kas: 8:30­ - 17:30


Gdzie odbywa się PGA?

Targi Gier Komputerowych i Multimedialnej Rozrywki - Poznań Game Arena  (PGA) odbywa się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich, tuż obok Dworca PKP.


Dokładny adres (możecie wysyłać nam pocztówki ;) ):


Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich

ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań


Pawilony, w których będzie odbywać się impreza: 5, 5A, 5G, 6, 6A, 7, 7a, 8, 8a, 15


Stars4Fans - Pawilon 6

Główna Scena Twitch - Pawilon 6a

Game Industry Conference - Pawilon 15

Strefa Niezależnych Twórców Gier - Pawilon 5A

 

 

Noclegi i dojazd

Jak dojechać na PGA?

Zachęcamy do korzystania z aplikacji www.jakdojade.pl


Z dworca PKP

Najlepiej pieszo, 5-10 minut spacerkiem. Wystarczy iść z tłumem :)


Z lotniska

Autobus nr 59: z Port Lotniczy Poznań-Ławica do Rondo Kaponiera


Taksówką lub Uberem

Radio Taxi RMI

Tel: 196 68 lub 61 8 219 219


Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy

Tel: 61 8 519 519 lub 196 28


Pociągiem, autobusem czy BlaBlaCarem

PGA odbywa się kilka minut piechotą od Dworca PKP zintegrowanego z Dworcem PKS - stacja Poznań Główny. Dodatkowo na Dworcu PKS znajduje się przystanek przewoźnika PolskiBus. Zachęcamy do sprawdzenia rozkładów jazdy na: http://www.rozklad.pkp.pl/ oraz http://www.e-podroznik.pl/


Autobusem lub tramwajem miejskim

PGA odbywa się w ścisłym centrum komunikacji miejskiej. Do sprawdzenia połączeń zachęcamy do skorzystania z aplikacji www.jakdojade.pl

Bilety na transport miejski są czasowe, także długookresowo i można je zakupić w biletomatach stacjonarnych, biletomatach w NIEKTÓRYCH autobusach i tramwajach, w niektórych kioskach oraz poprzez takie aplikacje jak www.mobilet.pl

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o komunikacji miejskiej: http://www.ztm.poznan.pl/komunikacja/przewodnik-po-komunikacji-miejskiej


Samochodem

Wiele osób przyjeżdża dna PGA własnym autem. Należy jednak pamiętać, że wjazd na parkingi targów jest płatny i jednorazowy. Mogą także zdażyć się korki przy tak dużej imprezie. Zalecamy zaparkować na parkingu np. niedaleko dworca PKP i dojechać do nas komunikacją miejską, lub dojść pieszo.


Cena parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich:

30 zł za cały dzień - wjazd jednorazowy


Parking przy ul. Matejki

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. oferują swoim gościom 24 godzinny, strzeżony parking (850 miejsc parkingowych) oddalony o 350 metrów od terenów wystawowych. Parking obsługuje zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy. Na teren parkingu można wjechać od ulicy Matejki.


Ceny parkingu MTP przy ul. Matejki:

2 PLN/godz. dla skuterów i motocykli

4 PLN/godz. dla samochodów osobowych

4 PLN/godz. przyczepa

8 PLN/godz. dla autobusów i samochodów ciężarowych do 6 m

8 PLN/godz. samochód + przyczepa

12 PLN/godz. dla pojazdów wielkogabarytowych


Czy będzie sala noclegowa na PGA?

Kilkadziesiąt tysięcy chrapiących graczy w jednej hali? Nope, nope, nope ;)

Nie ma możliwości zostać w halach targowych po godzinach targów, co oznacza, że nie będzie sali noclegowej organizowanej przez PGA


Gdzie można nocować w pobliżu PGA?

Targi są w pobliżu stacji głównej dworca PKP i PKS, co oznacza, że w okolicy jest mnóstwo hoteli czy hosteli. Polecamy takie portale do wyszukiwania noclegów jak np. www.nocowanie.pl/noclegi/poznan/

Możecie skorzystać także z mniej oficjalnych miejsc noclegowych, w domach gościnnych poznaniaków przez portal www.airbnb.pl/

 

Bilety

Ile kosztuje bilet na PGA?


  • PGA + Game Industry Conference bez strefy Stars4Fans

 

PRZEDSPRZEDAŻ (Online na www.ticketpro.pl lub www.tixer.pl oraz stacjonarnie w: Kioski i saloniki RUCH, Empik, Saturn, Media Markt)

PGA + GIC VIP DAY

sprzedaż do 5.10. do godz. 19.00

6.10.2017 (piątek)

Cena: 120 zł

PGA + GIC  bilet jednorazowy

sprzedaż do 6.10. do godz. 19.00

7.10.2017 (sobota)

Cena: 30 zł

PGA + GIC + PARKING bilet jednorazowy

sprzedaż do 6.10. do godz. 19.00

7.10.2017 (sobota)

Cena: 60 zł

PGA + GIC bilet jednorazowy

sprzedaż do 7.10. do godz. 19.00

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 25 zł

PGA + GIC + PARKING bilet jednorazowy

sprzedaż do 7.10. do godz. 19.00

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 55 zł

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.


NA MIEJSCU (w kasach MTP)

PGA + GIC VIP DAY

6.10.2017 (piątek)

Cena: 120 zł

PGA + GIC  bilet jednorazowy

7.10.2017 (sobota)

Cena: 35 zł

PGA + GIC bilet jednorazowy

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 30 zł

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

 

  • PGA + Hobby + Happy Baby + Aqua&Zoo + Game Industry Conference bez strefy Stars4Fans

 

NA MIEJSCU (w kasach MTP)

PGA + Happy Baby + Hobby + Aqua&Zoo + GIC

7.10.2017 (sobota)

Cena: 45 zł/os

PGA + Happy Baby + Hobby + Aqua&Zoo + GIC

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 35 zł/os

Dzieci do lat 13 kupują tylko bilet na PGA.

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

 

  • PGA + Game Industry Conference  + Stars4Fans

 

PRZEDSPRZEDAŻ ONLINE (na www.ticketpro.pl lub www.tixer.pl)

Poznań Game Arena + Stars4Fans

7.10.2017 (sobota)

Cena: 58 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 52 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans

7-8.10.2017 (sobota i niedziela)

Cena: 89 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans VIP Backstage

7-8.10.2017 (sobota i niedziela)

Cena: 450 zł

 

NA MIEJSCU (w kasach MTP):

Stars4Fans (tylko dla posiadaczy biletu PGA)

7.10.2017 (sobota)

Cena: 35 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans

7.10.2017 (sobota)

Cena: 62 zł

Stars4Fans (tylko dla posiadaczy biletu PGA)

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 30 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans

8.10.2017 (niedziela)

Cena: 56 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans

7-8.10.2017 (sobota i niedziela)

Cena: 95 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans VIP Backstage

7-8.10.2017 (sobota i niedziela)

Cena: 450 zł


 

Gdzie kupię bilet na PGA?

Bilet można kupić w przedsprzedaży na:


online:

www.tixer.pl

www.ticketpro.pl


stacjonarnie:

Empik

Media Markt

Saturn

Kioski i saloniki RUCH


oraz w dniu imprezy w kasach MTP.


Uwaga: Bilety w przedsprzedaży nie są dostępne w dniu imprezy!


Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Game Industry Conference?

Tak :)


Czy w ramach biletu na PGA wejdę też na Stars4Fans?

Nie. Na to wydarzenie towarzyszące należy kupić osobny bilet dostępny podczas PGA w kasach MTP albo bilet wspólny PGA + Stars4Fans w przedsprzedaży oraz w kasach MTP.


Mam już bilet na PGA, ale chcę dokupić jeszcze na Stars4Fans, jak to zrobić?

Można dokupić osobny bilet na Stars4Fans w kasach MTP podczas PGA.


Czy są bilety grupowe na PGA?

Nie.


Czy są rodzinne bilety na PGA?

Nie.


Czy na PGA obowiązuje karta dużej rodziny?

Nie.


Czy są tańsze lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dla starszych dzieci obowiązuje cena regularna.

Tańsze bilety można kupić online na www.tixer.pl oraz www.ticketpro.pl w przedsprzedaży przed imprezą. Dodatkowo bilet PGA VIP DAY można kupić taniej z kuponem z czasopisma CD-Action.


CD-Action ma zniżkę lub kupon na bilety?

Tak, ale tylko na PGA VIP DAY (piątek). Można kupić tańszy bilet z kuponem z czasopisma CD-Action, które weszło do sprzedaży dnia 19.09.2017. Aby uzyskać zniżkę należy w dniu imprezy w kasie MTP pokazać czasopismo na stronie z miejscem na pieczątkę.


Jest karnet na PGA?

Karnet na PGA jest tylko w bilecie wspólnym PGA + Stars4Fans i obowiązuje on na sobotę oraz na niedzielę. Można go zakupić zarówno w przedsprzedaży online jak i w kasach MTP podczas wydarzenia.


Czy mogę zwrócić bilet na PGA?

Informacje o zwrotach znajdziesz na stronie bileterii online, w której został zakupiony bilet lub przy obsłudze klienta stacjonarnego punktu sprzedaży biletów w którym zakupiono bilet. Można zwrócić bilet zakupiony w kasach MTP pod warunkiem, że nie został on wcześniej wykorzystany. Międzynarodowe Targi Poznańskie nie przyjmują zwrotów biletów zakupionych u partnerów (www.tixer.pl, www.tickeptor.pl, Empik, Media Markt, Saturn, Ruch)


Czy bilety na PGA mogą się skończyć przed imprezą lub w trakcie?

Jest taka możliwość, jednak staramy się, by transze biletów były cykliczne dostarczane do punktów sprzedaży i starczyły dla wszystkich chętnych.


Gdzie najbardziej opłaca kupić się bilet na PGA?

W przedsprzedaży :)


Czy muszę drukować bilet na PGA zakupiony online?

Tak. Istotny jest kod kreskowy - musi być nieuszkodzony i dobrze widoczny.

 

Czy są osobne wejścia na PGA z biletów online lub z innej przedsprzedaży?

Tak, są to tak zwane szybkie bramki. Wejścia dla biletów z przedsprzedaży to:


Południowe [sobota, niedziela]

Brama 8(A) [sobota, niedziela]

Brama 9 [sobota]

Lokalizację tych wejść znajdziesz na mapie:

http://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/mapa-pga-2017/


Czy z biletem na PGA mogę wchodzić i wychodzić wielokrotnie? I dlaczego nie?

Bilety dla zwiedzających PGA są biletami jednorazowymi. Oznacza to, że raz zeskanowany na bramce nie zadziała ponownie. Z powodu wielkości imprezy nie istnieje możliwość wymiany biletu na opaskę czy identyfikator, co by wydłużyło kolejki do kilku godzin. Zadbaliśmy jednak o to, by na targach była dostępna szatnia, gastronomia, pomieszczenia sanitarne, kiosk i wszystko czego potrzebujecie, by spędzić cały dzień na PGA - atrakcji jest wystarczająco dużo :)


Dacie mi bilet na PGA za darmo? :)

Nie ;) Zachęcamy natomiast do udziału w konkursach naszych lub naszych partnerów, gdzie jeszcze są dostępne bilety do wygrania.


Czy z biletem na PGA mogę wjechać autem na teren targów?

Nie. Potrzebujesz zakupić osobną kartę parkingową lub bilet PGA + PARKING, który możesz zakupić w przedsprzedaży lub na bramie wjazdowej na targi od ul. Śniadeckich


Mój bilet wygląda dziwnie, jak mogę sprawdzić czy jest ok?

Przede wszystkim nie pokazuj jego zdjęcia publicznie w internecie. To umożliwi innym osobom wydruk kodu kreskowego, który upoważnia do wejścia na bramce. Możesz skontaktować się z nami najlepiej przez facebooka PGA:

www.facebook.com/PoznanGameArena


Czy mogę najpierw otrzymać fakturę pro forma na zakup biletów na PGA?

Tak, w tym celu należy skontaktować się z bileterią online, w  której chcesz zakupić bilet / bilety (www.ticketpro.pl lub www.tixer.pl)


Czy otrzymam fakturę na zakupione bilety na PGA?

Tak, jednak należy zaznaczyć taką opcję w bileterii online lub uprzedzić o tym obsługę przed zakupem biletu.

 

 

Dzieci na PGA

Czy są zniżki lub darmowe bilety na PGA dla dzieci?

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dla reszty osób obowiązują ceny regularne.


Czy można przyjść z dzieckiem na PGA?

Oczywiście. Dziecko czeka wiele atrakcji podczas PGA. Dla tych najmniejszych polecamy słuchawki wygłuszające. Maluszki jednak najlepiej będą bawić się na targach Hobby, Aqua&Zoo i Happy Baby, które są organizowane w tym samym czasie na MTP i wstęp na nie jest bezpłatny dla dzieci do 13 lat :)


Czy będą atrakcje dla dzieci na PGA?

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które będą idealne dla każdego wieku. Będą także pokazy gier bez ograniczeń wiekowych, więc każdy może dobrze się bawić na PGA. Ważne jednak, by dziecko mieć pod ciągłą opieką, ponieważ podczas PGA są wielotysięczne tłumy. Maluszki jednak najlepiej będą bawić się na targach Hobby, Aqua&Zoo i Happy Baby, które są organizowane w tym samym czasie na MTP i wstęp na nie jest bezpłatny dla dzieci do 13 lat :)


Czy na PGA jest bezpiecznie dla małych dzieci?

Targi zapewniają pełne bezpieczeństwo. Jednak z powodu tłumu warto mieć małe, jeszcze niesamodzielne dziecko pod pełną opieką. Maluszkom do 2 roku życia zdecydowanie polecamy słuchawki wygłuszające. Z doświadczenia wiemy, że dzieci powyżej 6 roku doskonale się bawią na PGA, a starszaki powyżej 13 roku życia nie potrzebują pełnoletniego opiekuna i “rządzą” na imprezie :)


Czy będzie opieka dla małych dzieci na PGA?

Nie. Dzieci i młodzież poniżej 13 roku życia mogą wejść na PGA tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna.

 

Wejścia i parkingi

MAPKA TERENU PGA 2017

http://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/mapa-pga-2017/


Ile kosztuje wjazd autem na PGA?

Cena parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich:

30 zł za cały dzień - wjazd jednorazowy


Parking przy ul. Matejki

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. oferują swoim gościom 24 godzinny, strzeżony parking (850 miejsc parkingowych) oddalony o 350 metrów od terenów wystawowych. Parking obsługuje zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy. Na teren parkingu można wjechać od ulicy Matejki.

 

Ceny parkingu MTP przy ul. Matejki:


2 PLN/godz. dla skuterów i motocykli

4 PLN/godz. dla samochodów osobowych

4 PLN/godz. przyczepa

8 PLN/godz. dla autobusów i samochodów ciężarowych do 6 m

8 PLN/godz. samochód + przyczepa

12 PLN/godz. dla pojazdów wielkogabarytowych


Które wejścia na PGA będą otwarte?

Wejście główne i kasy: Zachodnie

Wejścia i kasy: Wschodnie, Północne

Szybkie wejścia (przedsprzedaż):

Południowe [sob, nd],

Brama 8(A) [sob, nd] Brama 9 [sob]

Wjazd: Zachodni (od ul. Śniadeckich)


Przy których wejściach kupię bilet na PGA?

Wejście główne i kasy: Zachodnie

Wejścia i kasy: Wschodnie, Północne, Południowe


Które wejścia na PGA są dla biletów online lub z przedsprzedaży?

Są to tak zwane szybkie bramki. Wejścia dla biletów z przedsprzedaży to:


Południowe [sobota, niedziela]

Brama 8(A) [sobota, niedziela]

Brama 9 [sobota]
Lokalizację tych wejść znajdziesz na mapie:

http://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/mapa-pga-2017/


Od kiedy będzie można wejść na PGA?

6 października 2017, piątek VIP DAY, godziny otwarcia kas: 9:30­ - 17:30

7 października 2017, sobota, godziny otwarcia kas: 8:00 - 19:30

8 października 2017, niedziela, godziny otwarcia kas: 8:30­ - 17:30


Jak długo czeka się w kolejce, żeby wejść na PGA?

Staramy się, aby średni czas oczekiwania w kolejce nie przekraczał 10 minut. Czasem można wejść od razu, jednak najczęściej w porannych godzinach kolejki są większe i oczekiwanie może się wydłużyć. Przy wpuszczaniu rotacyjnym (wpuszczamy określoną ilość osób, a kolejne osoby dopiero po pewnym czasie) czas oczekiwania może wynieść nawet około godziny. W poprzednim roku uruchomiliśmy jednak szybkie bramki i więcej wejść, więc zrobimy wszystko, aby ten czas był jak najkrótszy.


Jak szybko wejść na PGA?

Szybkim wejściem dzięki kupieniu biletu w przedsprzedaży (online lub stacjonarnie)

 

Jak mam wjechać autem na PGA?

Wjazdem Zachodnim od Ul. Śniadeckich. Cena parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich to 30 zł za cały dzień - wjazd jednorazowy


[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact